30.09.2018 tarihinde Excel bölümüne Dış Verilerle çalışmak sayfası eklenmiştir

04.08.2018 tarihinde VBA bölümüne ObjelerDünyası sayfası eklenmiştir

25.07.2018 tarihinde VBA bölümüne Outlook programlama sayfası eklenmiştir

13.07.2018 tarihinde VBA bölümüne Formlar-Kontroller sayfası eklenmiştir

25.05.2018 Hosting şirketi dğeiştirmekten kaynaklı bir hata nedeniyle Excelent add-ini indirirken hata alınmaktaydı. Bu hata düzeltilmiştir. İki ayrı download alternatifi sunulmuştur. Kurumunuzun BT politikalarının veya şahsi PC’nizdeki güvenlik ayarlarının izin vermesi durumunda yöntemlerden biriyle kurulum yapabilmelisiniz. Bi sorun olursa bana iletebilirseniz sevinirim.

Hakkımda

2000 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Perakende Satış yapan bir mağazalar zincirinde satınalma sorumlusu olarak çalıştım. Üniversite zamanında merak saldığım makrolar bu şirkette oldukça işime yaramıştı. Bir yandan kendimi Excel konusunda çok yeterli sayıyor bir yandan da sürekli yeni birşeyler öğreniyordum, ve bi süre sonra Excel konusunda çok iyiyim demeyi bıraktım. Gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama özellikle VBA uygulamaları ve makrolar işin içine girince Excelin sonsuz bir derya olduğunu anlıyorsunuz.

2004 - 2017 yılları arasında büyük bir bankanın Bireysel Bankacılık Satış Yönetimi bölümünde MIS'ten sorumlu yönetici olarak çalıştım. Çok yoğun bir tempomuz olduğu için bu sitede genelde bahsettiğim herşey(kısayollardan makrolara) hayat kurtarıcı olmakta idi. Bu sayede, bazen ortalama bir Excel kullanıcısının birkaç saatte yaptığı işleri birkaç dakika içinde yapabiliyordum, bazı durumlarda ise ortalama değil ileri Excel kullanıcılarının bile yapmakta zorlanacağı şeyleri kolaylıkla yapabiliyordum. Bununla birlikte öğrenmenin yaşı ve sonu yoktur diyip her fırsatta yeni ne öğrenebilirim diye de bir arayış içindeyim, ve zaman zaman "Bunu nasıl bu zamana kadar öğrenmemişim" dediğim olmaktadır. Bu arayışım beni SQL'den Masaüstü Programlamaya, Web tasarımından Web Programlamaya(Javascript ve ASP.NET'e) kadar götürdü, yakınlardaki hedefim ise Mobil programlama, Machine Learning ve Yapay Zeka çalışmalarında ön plana çıkan diller olan R ve Python öğrenmek.

2018'den itibaren aynı bankanın Bilgi Teknolojileri biriminde Kurumsal Veri Ofisinde çalışmaktayım.

Volkan Yurtseven

 

YORUMLAR